4 травня - Міжнародний день протидії булінгу
Верховна Рада України 18 грудня 2018 року прийняла Закон України №8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу», який вперше визнає юридично поняття булінгу в українському законодавстві та передбачає відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу. Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого середовища. Дитині важко впоратись з цією проблемою самотужки і допомога та підтримка батьків дуже важлива. На жаль, більшість жертв булінгу приховує це від батьків. Із проявами булінгу в Україні стикаються 8 із 10 дітей. Такі дані оприлюднили в Українському інституті дослідження екстремізму. Таке явище, як шкільне цькування однолітків, поширюється по всьому світу, бо насильницька модель поведінки стає дедалі популярнішою. Зазвичай об'єктом знущань (жертвою) булінґу вибирають тих, у кого є дещо відмінне від однолітків. Відмінність може бути будь-якою: особливості зовнішності, манера спілкування, поведінки, незвичайне захоплення, соціальний статус, національність, релігійна належність. Найпоширенішими формами булінґу є: словесні образи, глузування, залякування, вимагання грошей, фізичне насилля тощо.
За даними ЮНІСЕФ, майже 70% дітей по всьому світу потерпають від цькування з боку однолітків. Водночас Україна посідає 4-е місце серед європейських країн з найвищим рівнем булінгу.
Зважаючи на масштаб і серйозність проблеми, 4 травня відзначається Міжнародний день протидії булінгу.
З метою протидії булінгу в учнівському середовищі служба у справах дітей Тростянецької селищної ради спільно з відділом освіти, культури, медицини, молоді, спорту та соціального захисту Тростянецької селищної ради проводять в навчальних закладах селища профілактичні бесіди, під час яких ознайомлюють учнів з поняттям, формами та структурою булінгу; розвивають вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формують навики відповідальної та безпечної поведінки; виховують почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства .
Якщо у вас виникли питання, ви потребуєте підтримки чи поради з питань протидії булінгу, зверніться за консультацією на Національну дитячу гарячу лінію: 116 111 (з мобільного) або 0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів). Дзвінки безкоштовні та конфіденційні.
Служба у справах дітей Тростянецької селищної ради