Сьогодні - Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та рішення Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими 1988 року. З того часу минуло більше 30 років, але проблема боротьби з поширенням ВІЛ інфекції/СНІДу залишається досить актуальною для багатьох країн світу.
Перші випадки захворювання на синдром набутого імунодефіциту людини були зафіксовані у США у 1983 році. Вірус швидко поширився світом та набув характеру епідемії. Лише за 30 років чисельність хворих на СНІД досягла понад 60 мільйонів чоловік, 25 мільйонів з яких померли. За оцінками експертів в Україні з ВІЛ-інфекцією живе майже 250 000 людей, кожен другий з яких не знає про свій діагноз. Сучасна медицина пропонує антиретровірусну терапію, що зупиняє активність вірусу в організмі людини. Проте, ліків які б остаточно зупинили ВІЛ не існує, тому досить важливим методом боротьби зі СНІДом є профілактика хвороби.
Починаючи з 1991 року, незмінним символом Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є червона стрічка, у вигляді перевернутої латинської літери V, ідея якої належала американському художнику Франку Муру. Стрічка є символом розуміння існуючої проблеми та солідарності у боротьбі з ВІЛ, а також пам’яті про тих, хто помер від цієї хвороби.
Метою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є підвищення обізнаності населення про ВІЛ-інфекцію/СНІД і демонстрація міжнародної солідарності перед загрозою пандемії. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна можливість дізнатися про факти щодо поширеності ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.