Об’єднана звітність 1ДФ та ЄСВ. Тип звіту «Довідковий»
Новий єдиний звіт, який об’єднує в собі ЄСВшну форму та 1ДФ, бухгалтери подаватимуть вперше уже за І квартал 2021 року.
Але як не допустити порушення прав застрахованих осіб на своєчасне отримання пенсійних та соціальних виплат поза межами звітного періоду, тобто до завершення звітного кварталу?
Вихід є – подання проміжної довідкової звітності.
ОТЖЕ ТИП ЗВІТУ «ДОВІДКОВИЙ» НЕОБХІДНО ПОДАТИ ОКРЕМО НА КОЖНУ ЗАСТРАХОВАНУ ОСОБУ ЯКЩО:
- Працівник йде на пенсію.
Розрахунок подається після того, як працівник подасть заяву про призначення пенсії. Про необхідність подання роботодавець дізнається або зі звернення від Пенсійного фонду, або від самого працівника.
- Працівник претендує на лікарняні/декретні.
Розрахунок подається раніше або разом з поданням заяви-розрахунку до ФСС. Оскільки протягом 10 робочих днів після надходження заяви-розрахунку фахівцям ФСС слід перевірити наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, дані про сплату ЄСВ, коректність нарахованих виплат.
КОЛИ ПОДАВАТИ ДОДАТКОВИЙ ЗВІТ?
Періодичність подання довідкових звітів не прописана в оновленому Порядку подання та формування Податкового розрахунку, тому роботодавець може подавати його за наявності відповідних підстав.
ВАЖЛИВО!
Застраховані особи, інформацію по яких зазначено в проміжному «Довідковому» розрахунку, обов’язково мають бути відображені у квартальному Податковому розрахунку «Звітний».
Тростянецький сервісний центр ГУ ПФУ у Вінницькій області