КНП «Тростянецький РЦ ПМСД»: про епідемічну ситуацію в громаді, хід вакцинації та сертифікації
Епідемічна ситуація з коронавірусної інфекції на даний час є відносно благополучною. Уже майже місяць не реєструються нові випадки COVID-19.
Всього на території територіальних громад зареєстровано 1089 випадків інфекції, серед яких у 1052 випадках пацієнти одужали, на жаль у 37 випадках захворювання завершилося летально. Зокрема, по Тростянецькій ОТГ зареєстровано 842 випадки, одужало – 823, померло – 19. Захворювання реєструвалося у всіх вікових групах, більше серед дорослих і людей пенсійного віку, та у кожному населеному пункті.
Для здійснення лабораторної діагностики корона вірусної інфекції було спочатку організовано кабінет в Тростянецькій АЗПСМ та сформовано мобільну бригаду, пізніше додатково відкрито на базі Ободівської АЗПСМ, а діагностика експрес тестами на антиген в Новоободівській та Цибулівській АЗПСМ.
За цей період обстежено 6 950 осіб, яким проведено 7545 аналізів, зокрема –
• експрес – тестів на АТ – 417
• Експрес тестів на антиген – 2104
• Методом ІФА на Ig M – 1271
• ПЛР - 3768
Мобільною бригадою для обстеження пацієнтів на дому та контактних осіб здійснено 291 виїзд та відібрано 1414 зразків біологічного матеріалу на ПЛР і доставлено в обласний лабораторний центр.
Вакцинацію проти коронавірусної інфекції розпочато з березня поточного року. Заключено договір з НСЗУ за пакетом 36 «Вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2». Вартість І щеплення відповідно до договору - 25 грн, ІІ щеплення – 60 грн.
Для організації вакцинальної кампанії організовано щеплювальний пункт в Тростянецькій та Ободівській АЗПСМ, 5 мобільних бригад. Сімейні лікарі та медичні сестри, які працюють в вакцинальній кампанії пройшли очне навчання на базі обласного лабораторного Центру відповідно до графіку, а також онлайн навчання на платформі НСЗУ з питань реєстрації вакцинації в ЕСОЗ через медичну інформаційну систему та навчання по кожній окремій вакцині, якими на даний час проводяться щеплення. Всі отримали сертифікати. Не сертифікований персонал до проведення вакцинальної кампанії не задіюється.
З 26 червня поточного року додатково організовано тимчасовий щеплювальний пункт або Центр вакцинації населення на базі Тростянецької ЗЗСО І-ІІІ ст. № 1, який спочатку працював з 09.00 до 15.00 год, на даний час - з 09.00 до 13.00 год., де проводяться щеплення всім бажаючим з 18 років і старше вакциною Коронавак (виробник - Китай).
Крім того, щоденно працюють щеплювальні пункти в Тростянецькій та Ободівській АЗПСМ на вакцину Коронавак, іншими вакцинами – за графіком.
За весь період вакциновано 7264 особи, а саме:
• Вакциною Ковішілд – 1340 осіб,
• Коронавак – І щеплення – 1047, ІІ щеплення – 671 особа,
• Астразенека – І щеплення – 476, ІІ щеплення – 904 особи,
• Пфайзер – І щеплення – 2095, ІІ щеплення – 731 особа.
Відповідно до наказу ДОЗ ОДА мобільні бригади Центру були залучені до проведення щеплень за межами територіальних громад, а саме: Томашпільський, Крижопільський, Піщанський, Тульчинський, Бершадський, Теплицький, Чечельницький райони та м. Вінниця (лікарня ім. Пирогова, госпіталь інвалідів війни, лікарня ім.. Ющенко, інститут реабілітації, Меділанс, обласний лабораторний Центр, військовий госпіталь та інші організовані колективи) і звичайно по населених пунктах територіальних громад.
Що стосується наявності побічних реакцій після імунізації – серйозних реакцій та ускладнень зареєстровано не було. Були місцеві – підвищення температури до 37,5 градусів С, нудота, набряк у місці введення, біль, які до ранку наступного дня проходили.
Робота з вакцинальної кампанії продовжується.
Станом на 05 липня 2021 року до сімейних лікарів Тростянецької АЗПСМ звернулося 4 особи про видачу міжнародного свідоцтва, питання вирішено позитивно. Медичний персонал навчений, на міжнародне свідоцтво в МІС «МедЕйр» створено функціонал, якщо людина отримала два щеплення і зареєстрована в ЄСОЗ, міжнародне свідоцтво підтягується автоматично. Єдина вимога – до сімейного лікаря звертатися з закордонним паспортом.