«Скарби рідного краю»
Під такою назвою сьогодні, на базі Тростянецького селищного Центру культури і дозвілля, відбувся семінар з декоративно-прикладного мистецтва. Захід, організований працівниками Центру культури, зібрав поціновувачів і майстрів різних видів мистецтва.
Серед шанувальників краси мистецтва – Тростянецький селищний голова Людмила Червонецька. У своїй промові Людмила Іванівна висловила вдячність працівникам і аматорам галузі культури громади за той фронт, який сьогодні в тилу є важливою складовою у протистоянні ворогу, - підтримку духу українців, збереження українських традицій і етносу.
Враховуючи те, що на часі обжинкова пора, почесне місце на семінарі віддали мистецтву плетіння дідуха.
Обжинкові квітки від кожного старостинського округу прикрашали фойє ЦКД, а також дивували своєю оригінальністю техніки виконання. Особливу увагу учасників зібрання привернув дідух у формі тризуба від майстрині Юлії Остапчук (Тростянецький центр культури і дозвілля).
Директор Тростянецького СК ЦКД Світлана Осоховська розпочала роботу семінару з висвітлення основних напрямків роботи закладів культури із збереження та популяризація народних традиційних ремесел та презентувала виставку Дідухів старостинських округів Тростянецької селищної територіальної громади «Дідух – народу вічний оберіг».
Завфілією «СК с.Скибинці» Любов Ткаченко розповіла про обряд Обжинків та разом з майстринею з села Глибочок - Зінаїдою Павшукової провели майстер-клас з виготовлення Дідуха, співаючи обжинкові пісні.
Людмила Мельничук ще з студентських років поринула у досить незвичний напрямок декоративного мистецтва - аплікації з соломи. Особливість цієї техніки виконання майстриня демонструвала присутнім за допомогою відеоряду, а також на прикладі власних робіт. «Натхнення» - це не тільки назва виставки її робіт, а й, як зауважила Людмила, - головна умова, щоб взятися за творчий процес.
«Арт-бетон» - цією технікою виготовлення декоративних фігур володіє Людмила Кульчицька з Демидівки. Дизайнерські вироби майстрині доповнили ландшафтний дизайн паркової зони Тростянця. Багато робіт можна побачити на відпочинкових локаціях у самій Демидівці та й у майстрині вдома.
Виставка робіт майстринь декоративно-прикладного мистецтва Тростянеччини продовжує діяти у фойє Центру культури і дозвілля.
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати виставку!