«Одягни блакитне»: 2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм
По усьому світу 2 квітня одягають блакитне на знак підтримки людей з аутизмом, розладом розвитку нервової системи, що утруднює комунікацію.
День поширення інформації про аутизм започаткували, щоб поширювати інформацію про цей розлад в усьому світі. Блакитний колір і пазли є символами цього дня. Фахівці (консультанти) комунальної установи «Тростянецький селищний інклюзивно-ресурсний центр» долучилися до поширення інформації про аутизм
Людям із цим розладом дуже важко комунікувати зі світом і спілкуватися з іншими людьми. Перші ознаки аутизму, зазвичай, проявляються у дітей до 3-х років і якщо батьки і лікарі їх вчасно помітять, то такій людині можна допомогти втримати зв’язок зі світом. До того ж, інтелект аутистів не завжди понижений, дуже часто такі люди проявляють хороші, а подекуди і виняткові здібності у певних сферах.
Здебільшого діти із розладами аутистичного спектру живуть у своєму особливому світі. Діти із РАС по-інакшому сприймають світ. При цьому вони помічають дрібниці, на які інші не звертають увагу, а можуть навпаки – не зважати на речі, на яких фокусується решта.
Фахівці (консультанти) комунальної установи «Тростянецький селищний інклюзивно-ресурсний центр» рекомендують звертатися до Центру у випадку коли:
- малюк різко реагує на голосні звуки, має підвищену чутливість до запахів, тактильну відчуженість;
- уникає спілкування та ігор з іншими дітьми й дорослими;
- зациклюється на одній іграшці, діяльності, наявне негативне ставлення до змін;
- весь час повторює один і той самий рух, наявна «польова» поведінка;
- не повторює звуки і слова,
- довго не починає говорити;
- проблеми з харчуванням.
Розлади аутичного спектру (РАС) вже назвали «чумою ХХІ століття» за їх темпом зростання і відсутністю ліків чи інших методів, які могли б їх остаточно вилікувати чи попередити РАС. Поряд з тим, сьогодні вже є розроблені ефективні методики корекційної роботи, які хоч і не усувають РАС, а полегшують наслідки цих розладів і дозволяють інтегрувати дітей в соціум та значно покращити якість їх життя.
КУ «Тростянецький селищний інклюзивно-ресурсний центр»